Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 501,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Blog
Salsa, dip a pesto Salsa, dip a pesto
Salsa je tradiční mexická omáčka, která se bezesporu hodí k namáčení tortilly a různých čipsů. Od obyčejných omáček se liší konzistencí. Jelikož zákla... číst celé
Čokoládové suflé
03.08.2021 Recepty
Čokoládové suflé
Na pečení suflé je nejlepší použít malé zapékací misky, například značky Revol. Misky nejprve vymažeme máslem a vysypeme cukrem, aby se nám suflé nepř... číst celé
V čem lidé nejčastěji dělají chybu při grilování? V čem lidé nejčastěji dělají chybu při grilování?
Hodíte maso na gril a začínáte dělat salát, krájet chléb, chystat talíře... Mezitím se poohlížíte po grilovacích kleštích, abyste obrátili maso, a vto... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. O naších produktech
  4. de Buyer - profesionální nádobí - tradice - perspektiva

de Buyer - profesionální nádobí - tradice - perspektiva

Přesuňme se do roku 1830 ve Francii. Do období života knižních hrdinů „Bídníků“ Victora Huga, vzniku samostatného státu Belgie a Řecka a například prvního šicího stroje zn. Singers. Do období revolucí společenských i té průmyslové, která přinesla nejen velkou změnu dosavadních společenských poměrů, ale i nepoznané vynálezy, které navždy změnily život obyčejných lidí i v těch nejzapadlejších koutech Evropy. Velice výrazně se mění běžný život, ve velké míře se objevují stroje usnadňující a nahrazující lidskou práci.

V tomto bouřlivém roce se pět řemeslníků z oblasti LE VAL D’AJOL v severozápadní Francii rozhodlo zareagovat na nové možnosti a velkou poptávku a založilo železářskou manufakturu na výrobu potřeb pro zemědělství a železných kotlíků, misek a hrnců pro vaření na otevřeném ohni. Jedním z dodavatelů surového železa byla místní rodinná firma de Buyer, která v té době provozovala kovárnu, drátovnu a válcovny.

V roce 1968 tuto manufakturu přebírá firma de Buyer pod svá křídla a jejím vedením je pověřen čerstvý absolvent inženýrských studií Alfred de Buyer.

V období let 1895 – 1910 probíhá masivní expanze spojená s obrovskými investicemi do vývoje a výroby. Velikost továrny se na vlně průmyslové revoluce zvětšuje na desetinásobek. Staví si vlastní vodní elektrárnu pro pohon strojů a vykročuje razantně do průmyslového věku. V tomto období vychází také první tištěný katalog s produkty manufaktury s názvem „Výrobky z Faymontu“.

V roce 1981 firma otevírá svůj první firemní obchod ve Faymontu – Le Val d´Ajol (Vosges). Vedením firmy se ujímá Hervé de Buyer a zakládá novou značku „de Buyer“. Plně se věnuje marketingovému rozvoji této značky a celé rodinné firmy. V roce 1990 přichází Hervé de Buyer se zlomovým rozhodnutím. Hlavní prodejní kanál firmy – dodávky do francouzských supermarketů a domácích potřeb – podle jeho názoru poškozuje image značky. Značka je vnímána jako běžná součást každodennosti a není tak zvýrazněna její jedinečnost, pokrokovost a kvalita. V důsledku tohoto rozhodnutí značka mizí z běžného trhu a ztrácí tak 50% svého obratu. Tento riskantní krok však firma zvládla skvěle a přiblížila se tak více svému cíli. Stát se značkou pro profesionály.

V roce 1995 přichází s řadou pánví CHOC, profesionálními pánvemi s non-stick povrchem. Přebírá také firmu Matinox, specializující se na výrobu cukrářských potřeb a vybavení cukrárena rozšiřuje svůj výrobní program o tento segment. O čtyři roky později přichází s patentem Elastomoule. Cukrářskými formami založenými na silikonovém základu.

Po úspěšném založení pobočky v USA v roce 2001 přichází zahájení provozu dceřiných společností de Buyer OOO v Rusku a de Buyer Africa v Tunisku. Do výrobního programu firmy přibývá také program Mandolines, ruční krouhače zeleniny. Firma představuje první „Boutique“ katalog určený pro high-end maloobchodní trh, cílený na gurmány a znalce, kteří chtějí vařit s použitím profesionálních produktů také doma. Završuje tak svůj přerod započatý v roce 1990.

V roce 2006 rozšiřuje svou prodejní síť o Ateliér kulinářského umění v Paříži a otevírá další specializované prodejny. Zřizuje také kuchařskou školu „Atelier Hervé de Buyer“ kde je při výuce kuchařského umění kladen důraz na použití špičkového vybavení.

V roce 2011 byla spuštěna výroba pánví Mineral B ELEMENT, ocelové pánve s přídavkem včelího vosku pro vylepšení přirozených vlastností ocelových pánví, vyráběných již od roku 1830. Jako první na světě začíná vyrábět měděné nádobí (PRIMA MATERA)s nerezovým vnitřkem a dnem se speciální feromagnetickou vrstvou, která umožňuje toto nádobí používat také na indukčních sporácích.Rozšiřuje také portfolio o nábytkové jednotky určené pro špičkové restaurační provozy. V roce 2013 završuje celosvětovou expanzi otevřením pobočky pro Jižní Ameriku v Uruguayi.

V současné době dokončuje masivní modernizaci výrobních prostor. Na jejím konci bude nová výrobní hala o rozloze 3400m2, nová administrativní budova a výstavní hala. Tato bezprecedentní investice v historii firmy má za cíl racionalizovat a výrazně zmodernizovat výrobu, podpořit produktivitu a stimulovat rozvoj nových produktů a myšlenek profesionálního gastronomického vybavení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli