1. Úvod
  2. Blog
  3. Chef´s Choice brousky nožů
CHEF´S CHOICE Elektrické brousky nožů

Všechny výrobky nesoucí název ChefsChoice® odráží základní závazek vytvořit to nejlepší na světě. Ať už zvolíte kterýkoliv z revolučních, kvalitních brusičů na nože a nůžky, můžete si být jisti, že produkty jsou připraveny svou práci vykonávat skvěle, dlouhodobě a je potěšení je používat.

Výrobce elektrických brusičů, brousků nožů a brusičů nůžek se nachází v samém srdci malebné Avondale. Společnost EdgeCraft Corporation vyrábí své světoznámé produkty ChefsChoice® od roku 1985, kdy uvedla na trh revoluční, malý elektrický brusič nožů. Od té doby rozšiřuje svou nabídku elektrických brousků, které prodává v 70 zemích světa. Velký důraz na kvalitu výsledného produktu dělá z elektrických brusičů ChefsChoice® světovou špičku v broušení nožů a nůžek.
Nejprodávanější elektrický brousek nožů model CC-130 je nejoblíbenějším brousek určeným pro střední a malé provozy. Jeho dostatečný výkon pohání celkem 4 kotouče (2 diamantové a 2 leštící) pro vytváření kvalitního ostří. Dalším stupněm broušení jsou statické ocelové ocílky. Mezi další třífazové brousky patří model brousků CC-120, který pohání celkem 6 kotoučů, 4 diamantové s dvěma možnostmi broušení (15 a 20°) a dva leštící pro dotváření hrany. Speciální variantou elektrického brusiče nožů je model CC-1520, který slouží pro broušení asijských nožů díky možnosti volby úhlu broušení. Asijské nože se brousí pod úhlem 15°. Jednoduššní modely pro práci v domácnostech nebo malých až středních provozech jsou modely elektrických brousků CC-320 a nejlevnější model CC-270. Mezi profesionální, špičkové brusiče nožů patří linie elektrických brousků Commercial a to třífázový model brousku CC-2100 a dvoufázový model brousku CC-2000, který mají samostatný brusný modul vhodný pro mytí v myčkách nádobí.